Kontaktní údaje

GSM +420 727 860 630
vlastimil.srna@seznam.cz

neděle 20. června 2010

Černý den v mé modelářské historii

Včera, dne 19.6.2010 jsem zaznamenal dva vlastní sestřely v jednom dni. Tento den se vpisuje do mého kalendáře jako den, kdy nebudu již nikdy létat. Kolem 13,00 jsem kolegů na modelářském letišti Slatina / kdo nezná tak za Šterboholama / slíbil předvedení mé Stuky. Po brigádě, která tam probíhala jsme sestavil svůj model a dal se do ukázky. Po krásném cca 10 min. letu jsem po průletu chtěl nasadit na druhou zatáčku na přistávací okruh, ale bohužel cca. 15m výšky ( zase :( ) vysadil motor a již se nevzpamatoval. Bohužel sice je těžké hodnotit následné krotky jsem se po minulé zkušenosti rozhodl nedotahovat na letiště ale sednout do vysoké trávy vedle letiště. Vše vypadalo celku v daných podmínkách dobře až do poslední sekundy letu. Tam buď došlo k potažení / což je asi nejvíce pravděpodobné, ale bohužel to zpětně nedám, ale asi to tak bylo / nebo kontaktu se zemí a následné odražení a model šel přes pravé křídlo do vývrtky přímo na čumák. Model je totálně zničen. Mám i video tohoto momentu, ale to sem dávat nebudu. Pokud někdo má zájem mohu poslat.

FOTO ZDE

Na letiště jsem si přivezl i svého YAKa 54 akrobata. Abych se uklidnil a to fakt pomáhá jsem si krásně zalétal ... po devíti startech start jako vždy poslední, jsem / nebudu popisovat detaily / jsem mezi třema 12S sadami popletl jediný nabitý set a bohužel jsem do letadla umístil nenabyté články. Po 5 minutách a zrovna ve visu šťáva došla. Škody? Tři serva směrovka, výškova 2x jsem bez převodů, model není zničen, ale rozhodně není bez škod - tento model jsem daroval kamarádovi a asi koupím stejný model.

19.6.2010 jsem zničil STUKU hodnoty kterou podle mě nejde vyčíslit + akrobata kde cena škody je teď stanovena na kužel, 3x servo, drak a vrtule = 14K CZK.

Celkem plodný den co říkáte :(

Slibuji všem kterým se Stuka líbila že tuto STUKU příští sezonu zase budu provozovat. Dohodli jsme se s Jindrou že tento model postavíme ve dvou exemplářích. A pokud bude zima dlouhá ..., dá se to.

Žádné komentáře:

Okomentovat